Minulý týden jsem utratil 100.000 Kč za 4 ubytování na AirBnB – příští rok budeme trávit na různých koutech Evropy minimálně několik měsíců.

Třeba se vám budou někdy moje postřehy z rezervací hodit – druhá várka postřehů bude, až těch 100.000 Kč příští rok v červnu odbydlíme. 🙂

1. Domlouvejte si ubytování co nejvíc dopředu.

Některé lokality jsme měli otevřené i měsíc a pomalu se rozhodovali – během té doby v daném místě nepřibyla ani jedna nabídka, naopak postupně ubývaly.

Znát je to hodně u delších pronájmů. My hledali ubytování na měsíc – a tam stačí, aby si někdo během toho termínu zamluvil jednu noc, a toto ubytování vám zmizí.

Nezapomeňte na přívětivé storno podmínky a možnost flexibilního odjezdu/příjezdu.

Díky včasné rezervaci můžete najít pěkné nabídky. My budeme trávit měsíc v prosluněném Nice v pěkném bytě, 5 minut od pláže, za 35.000 Kč: https://www.airbnb.cz/rooms/19472981

2. Zjistěte si, co všechno je zahrnuto v ceně.

Při zamluvení únorového ubytování ve Florencii mě překvapila informace, že bude paní domácí po odjezdu ještě doúčtovávat plyn a elektřinu. Dozvěděl jsem se, že mají v Itálii přísné pravidla, jak s plynem a elektřinou šetřit.

Logicky tedy paní domácí přesunula zodpovědnost na nás, abychom zbytečně neplýtvali. Nutno říct, že tato informace byla v popisu nabídky a dopředu jsme o tom věděli a souhlasili.

3. Pracujte s filtry.

Čím víc filtrů, tím méně nabídek. My měli ve filtru pouze pračku, wifi a samostatnou zavíratelnou místnost jako pracovnu (obvykle ložnice).

4. Dívejte se na recenze.

Přeložte si recenze a zjistěte si o nabídce co nejvíc informací. Stěžují si často nájemníci na hluk? Píšou něco o vybavení, jaké v bytě je? Dávají tip na nedaleký obchod, kde se dá dobře nakoupit? Odpovídá stav a velikost bytu tomu, co je na fotkách a v popisu?

5. Při dlouhodobém pobytu je o dost lepší cena.

U toho bytu v Nice bychom u krátkodobého pobytu zaplatili okolo 3.000 Kč na noc. Díky dlouhodobému pronájmu jsme se dostali na 1.100 Kč na noc. A to je velký rozdíl.

6. Zkoumejte, co je v okolí.

Zadejte ubytování do Google Map a prozkoumejte okolí. Jak daleko je obchod? Je v okolí nějaká měststká? Jak se dostanu do centra? A kde zaparkuju?

7. Nepodceňujte pohodlí – ale s mírou.

Pokud budete chtít – stejně jako já – v zahraničí delší dobu pracovat na notebooku, budete muset vyřešit několik věcí – internet, pracovní prostor a nástroje.

O tom se rozepíšu za půl roku. Nějaká řešení mám, podělím se s vámi o ty nejlepší.

Slovo na závěr: Vždy je to o prioritách. Ty si stanovte na začátku.

Dobré a vybavené byty jsou dražší, než ty škaredé a nevybavené. To stejné platí i o vzdálenosti do centra.

Máte nějaké další tipy? Budu rád za doplnění!

Pokud byste měli k čemukoliv dotaz, napište do komentářů, nebo do zpráv. Rád se podělím.

Ať se daří!