Mám “krize” rád. Díky nim si o to víc užívám chvíle klidu – podobně, jako vzduch po bouřce.

Ta krize aktuální, inflační, nás se ženou přivedla k tomu, že příští rok strávíme cestováním. Jak se to stalo?

Nemohli jsme prodat byt. 🙂 Mimo jiné i kvůli aktuální hypotečním sazbám si ho nemůže dovolit tolik lidí, jako dřív, a cílovka se notně zmenšila. Já sám bych musel při nových úrocích platit hypo 23.000 Kč měsíčně, namísto 15.000 Kč, takže tomu naprosto rozumím.

Když jsme začátkem září přemýšleli, co budeme dělat, když si teda příští rok domek ještě nekoupíme, tak jsem řekl, že můžeme strávit měsíc v Amsterdamu. Protože jsme byli na svatbě kamarádky a zrovna probíhaly rodinné gratulace, neměli jsme nic lepšího na práci, než si povídat.

Když už vycestujeme na měsíc, povídám, tak proč ne na dýl? Pojďme si to trochu prodloužit… Já pracuji z domu, ty jsi na mateřské a ještě nějakou dobu budeš.

-střih o 2 měsíce-

Od nového roku budeme byt pronajímat (pokud na to poslední zájemce nekývne), dáme si holt rok-dva pauzu od jeho prodeje a koupě domku. Prodali jsme velkou část našich věcí, 30 kg knížek, přes 10 deskovek, hromadu jiných zbytných věcí.

Jo, je to “očistné” a i kdyby cestování nevyšlo (což se stát nemůže, že ne!), tak už jen samotný osobní výprodej mi hodně dal.

Plán je takový, že strávíme první měsíc u mojí rodiny na Moravě (včetně Vánoc, mých prvních “doma” po skoro 10 letech), druhý měsíc u rodiny mojí ženy. Potěšíme rodinu naší malou dcerkou, ať si užijí její první krůčky.

Na půlku února už máme ubytování na měsíc ve Florencii, kde se rozhodneme, kde strávíme další měsíc. A tam zase kde další… V červnu se na pár týdnů vrátíme na kamarádovu svatbu a Rock for People, pak vyrazíme zase o kus dál, snad do toho původního Amsterdamu.

Jsem hrozně vděčný, že mám možnost pracovat na dálku a jsem rád, že žiju v dnešní úžasné době.

Proč to píšu? Jedním z důvodů je i to, že chci tímto inspirovat kohokoliv, kdo je v podobné situaci, jako já, nebo by třeba jednou být chtěl. Pomáhám lidem se začátky podnikání a pokud chcete, rád pomůžu i vám.

Tyhle příběhy za to stojí a už se nemůžu dočkat, až konečně vyrazíme na cestu.